Контакти

E-mail

office@hannahopko.com

Адреса

вулиця Садова, 3а, м. Київ

Цілі

1

Вільна та єдина Україна

Незалежна і цілісна країна, об’єднана спільною культурою, мовою, національною пам’яттю та баченням майбутнього

Людська свобода і гідність

Утвердження демократії, соціальної справедливості, прав і свобод людини, інструментів громадського контролю над владою

3

Здоров’я природи й людини

Захист довкілля, здоровий спосіб життя і якісна медицина

Модернізація країни

Підтримка інновацій і модернізація всіх сфер суспільного життя як ключ до випереджального розвитку

5

Посилення ролі України у світі

Європейська інтеграція та розвиток міжнародного співробітництва для реалізації українських національних інтересів

Досягнення

2008 - 2013

Очолювана Ганною Гопко коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» домоглася звільнення закладів харчування та багатьох інших громадських місць від тютюнового диму, зростання бюджетних надходжень від тютюнових акцизів з 4 до понад 20 мільярдів гривень і зниження загального рівня куріння і пов’язаних з ним хвороб в Україні

2014

Ганна Гопко стала одним із головних ініціаторів і засновників Реанімаційного пакету реформ (РПР) – створеної під час Майдану громадської коаліції для суспільних змін через просування реформ, яка відіграла значну роль у прийнятті реформаторських законів

2015

Була одним зі співавторів закону про декомунізацію, внаслідок прийняття якого заборонено пропаганду комунізму та нацизму, прибрано з публічного простору комуністичну символіку та назви, заборонено комуністичну партію та інші комуністичні організації.

2015 - 2017

Стала співавтором прийнятих Верховної Радою постанов, що визнали Росію державою-агресором, а також численних заяв і звернень до світової спільноти про підтримку України в її боротьбі за незалежність і територіальну цілісність.

2015 - 2016

Стала співавтором законів про боротьбу з політичною корупцією, відкриття реєстрів нерухомості та відкритості публічних коштів, прийнятих Верховною Радою.

2015

Стала співавтором і одним із головних ініціаторів прийняття закону про міжнародні закупівлі ліків, який дозволив зекономити мільярди бюджетних гривень і покращити забезпечення лікарень медикаментами.

2015

Була головним ініціатором прийняття розробленого спільно з рухом «Простір свободи» законопроекту про поіменні голосування в місцевих радах. Закон прийнято в листопаді 2015 року, діє з лютого 2016, внаслідок чого всі голосування депутатів у всіх місцевих радах України стали поіменними, а їх результати – загальнодоступними. Кожен виборець може вже в день голосування знати, як голосував кожен депутат, ці результати зберігаються безстроково.

2016

Стала співавтором закону, який створив механізм патронату над дітьми-сиротами й дітьми, що опинилися у скрутних життєвих обставинах.

2016

Була співавтором, співдоповідачем і однією з головних промоутерів прийняття розробленого спільно з громадським та експертним середовищем закону, що запровадив високу частку українських пісень на радіо. Частка українських пісень у радіоефірі з літа 2016 до літа 2017 зросла з менше 5% до понад 40%.

2015 - 2017

Була співавтором законопроектів про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку, прийняття яких покликане створити дієвий механізм охорони природи в Україні.

2016 - 2017

Є співавтором низки законів, що відкрили шлях для масового формування об’єднаних територіальних громад і повсюдного розвитку місцевого самоврядування.

2017

Стала співавтором закону про Український культурний фонд, покликаний підтримати культурно-мистецькі ініціативи й національні культурні індустрії.

2017

Стала співавтором закону, що визначив членство в НАТО однією з ключових цілей зовнішньої політики.

2016 - 2017

Уперше за 13 років організувала парламентські слухання з актуальних питань зовнішньої політики та стала головним ініціатором постанови парламенту за ключові завдання органів влади у сфері зовнішньої політики.

2018

Як голова Комітету у закордонних справах відіграла важливу роль у встановленні нових правових та організаційних засад функціонування дипломатичної служби. Базовий Закон України «Про дипломатичну службу» почав діяти 18 грудня 2018 року.

2018 - 2019

За активного сприяння відкрито радіологічне відділення і центр крові НДСЛ «Охматдит». Продовжує допомагати єдиному в Україні профільному дитячому лікувальному закладові у якості члена Опікунської ради.

2018

Ініціювала проведення у Парламенті великого заходу до 85-х роковин Голодомору, який об’єднав понад 700 людей з України та з-за кордону і сприяв визнанню низкою держав Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

2019

У сесійній залі Верховної Ради України проведено захід до 5-річчя початку російської збройної агресії проти України, де проголосив свою історичну промову на підтримку України Президент Європейської Ради Дональд Туск.

Стала співавтором фундаментального для утвердження національної ідентичності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».