Контакти

E-mail

office@hannahopko.com

Адреса

вулиця Садова, 3а, м. Київ

Біографія

Мене звуть Ганна Гопко, я мама Софії, народний депутат і Голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України.

Дитинство

Я народилася 4 березня 1982 року в мальовничому селі Ганачівка Перемишлянського району Львівської області. Зараз мої батьки проживають у селі Підгірне Пустомитівського району Львівської області.

Закінчила Підволочиську загальноосвітню школу №2 з відзнакою та клас фортепіано музичної школи.

Родина

Мій чоловік – Олександр Жук, працівник міжнародної компанії, економіст. У 2011 році у нас народилась донька Софія.

Студентські роки

У 2004 році здобула ступінь магістра факультету журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Міжнародна журналістика». Згодом закінчила Українську школу політичних студій і стала експертом із громадського лобіювання для Інституту політичної освіти, кандидатом наук із соціальних комунікацій.

Уже з 1999 року я була активним волонтером екологічних організацій із захисту природи, проти вирубки лісів в Україні, вирішення проблеми непридатних пестицидів. У 2005 році на «5 каналі» вела авторську програму «З життя лісу».

Громадська діяльність

З 2005 до 2007 року була менеджером з комунікацій у проекті міжнародної допомоги ISC/UCAN USAID із розвитку громадянського суспільства.

З 2007 до 2009 року – координатор в Україні проектів міжнародної громадської організації «Кампанії за майбутнє без куріння».

У 2009 році захистила дисертацію «Екологічна публіцистика: світоглядний аспект (на прикладі українських та зарубіжних видань 1992—2008 рр.)».

З 2009 до 2013 року була заступником голови правління регіонального центру громадянського представництва «Життя».

Проходила стажування в університетах Джонса Гопкінса (США) та Оксфорда (Велика Британія). Була членом Київського хабу Global Shapers, а зараз входжу до мережі Young Global Leaders Всесвітнього Економічного Форуму. Здійснювала експертування у захисті Біличанського лісу, захисті прав пацієнтів, а також розробці ініціативи «Владо, будуй обіцяне». Брала участь у кампанії з призупинення вирубування 200-літніх дубів та повернення природо-заповідного статусу лісовому заказнику «Корналовичі».

У 2014 році, після подій на Майдані, разом з іншими активістами Громадського сектору Євромайдану я стала співзасновником «Реанімаційного пакету реформ». Разом з нашою групою та іншими рухами і політиками ми домоглися ухвалення Верховною Радою 12-ти законів, серед яких «Про прозорість державних закупівель», «Про вищу освіту», «Про доступ до публічної інформації» та інші.

Народний депутат

На позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року обрана народним депутатом України 8-го скликання за партійним списком від партії «Об'єднання «Самопоміч» (№ 1 у списку). Виключена з фракції за підтримку проекту щодо децентралізації 31 серпня 2015 року.

2014-2019 - Голова Комітету Верховної Ради України 8 скликання у закордонних справах

За період роботи депутатом я стала автором чи співавтором 140 проектів законів та постанов, з яких 56 – чинні; подала понад 100 поправок до 17 прийнятих за основу законопроектів. Серед них:

 • Поіменне голосування в усіх місцевих радах
 • Повернення податкових пільг для неприбуткових організацій
 • Запровадження механізмів прозорого фінансування політичних партій
 • Відкриття вільного доступу громадян через Інтернет до реєстрів нерухомості, землі й транспортних засобів
 • Заборона пропаганди комуністичного та нацистського режимів.

У рейтингу ефективності комітетів ВР за 2 роки роботи парламенту очолюваний мною Комітет у закордонних справах посів перше місце за кількістю (52) та часткою (68% від підтриманих комітетом) законопроектів, які стали Законами України.

Нагороди
 • 2000 – фіналіст другого Європейського аудіовізуального конкурсу «Сталий розвиток у новинах» на тему «Довкілля та здоров'я» (Париж). Спеціальний приз журі за оригінальне розкриття екологічної проблеми (2000).
 • 2007 – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Соціальний журналіст» (третя премія) Міністерства праці та соціальної політики України в номінації «Соціальний захист інвалідів».
 • 2007 – Почесна грамота за перемогу у II Всеукраїнському творчому конкурсі серед журналістів за найкращий матеріал з висвітлення екологічної тематики «Збережемо разом».
 • 2008 – диплом від Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health (навчальна програма з лідерства у контролі над тютюном).
 • Жовтень 2014 – Certificate of Merit, Georgetown Leadership Seminar, School of Foreign Service, Georgetown University.
 • 2014 – Leading Global Thinker, Foreign Policy magazine.
 • Грудень 2014 – National Democratic Institute 2014 Democracy Award.